A biztonságos és egészségre nem ártalmas munkakörnyezet kockázatértékelése kiterjed a pszichoszociális kockázat értékelésére is, így ez is a munkavédelmi feladatokhoz tartozik. Mivel az értékelés gyakran a dolgozók véleményének felmérésen alapul, nehézséget jelenhet őszinte válaszadást elérni, és a munkavégzés pszichés és szociális jellemzőivel kapcsolatos egészségkárosodások hatásáról valós képet kialakítani.
Kétséges a kockázatok kommunikálása is, mert a pszichoszociális kockázatok hátterében jellemzően vezetési és szervezeti problémák állnak, melyeket a vezetőség nehezen fogadhat, és nem várható ezek elismerése a dolgozók felé a kockázatkommunikáció részeként sem.
A pszichoszociális kockázatok megelőzése messze túlmutat a munkavédelmi tevékenységen, ezek vezetői elkötelezettséget sokszor alapvető szervezeti átalakításokat, új szervezeti struktúrák kialakítását, a munkakultúra fejlesztését követelik.
2021. május 27. 16:00.
A Munkavédelmi teázó következő rendezvényén arról beszélgetünk, hogy kik játszhatnak szerepet és milyen megoldások vannak a
pszichoszociális kockázat megelőzésére
a vállalkozásoknál. Választ jeresünk olyan kérdésekre, mint
- Mitől különleges a pszichoszociális kockázatok kezelése a cégeknél?
- Mi a munkavállalók, munkáltatók és a munkavédelmi szakemberek szerepe?
- Milyen külső szakértelem vonható be a megelőzésbe?
- Mitől sikeresek vagy hatástalanok az intézkedések?
Az idő harmadát a kérdések és tapasztalatok megbeszélésére szánjuk, majd öttől after party. Résztvevők:
- Bevezető: dr. Szabó Gyula,
- Moderátor: Molnár Balázs, a Biztonságtudományi Doktori Iskola hallgatója,
- Kapás Zsolt
- Gábor Edina
- és természetesen Ön és a törzstagok.
Jelentkezés és bővebb információ a munkavedelmitovabbkepzes.hu weboldalon.
Biztonsággal kapcsolatos podcast-sorozatunk az alábbi hivatkozásra kattintva hallgatható meg: 2BSafe – Podcast a biztonságról.