A felhasználói élmény alapvetően határozza meg munkánk, életünk minőségét. A rosszul tervezett eszközök felesleges terhelést jelentenek, bosszantóak lehetnek, tovább tart a feladatok elvégzése, feleslegesen terhelik az emlékezetet vagy éppen kezelési problémát okonak.
A felhasználói élmény a felhasználó észleléseit és válaszait jelenti, amelyek egy rendszer, termék vagy szolgáltatás jelenlegi és/vagy várható használatából erednek. A felhasználók észlelései és válaszai magukban foglalják a felhasználók érzelmeit, meggyőződéseit, preferenciáit, észleléseit, kényelmét, viselkedését és teljesítményeit, amelyek akár a használat előtt, alatt és után következnek be. A felhasználói élmény a márka imázsának, megjelenésének, funkcionalitásának, rendszerteljesítményének, interaktív viselkedésének és a rendszer, termék vagy szolgáltatás segítő képességeinek a következménye. Ezt befolyásolja a felhasználó belső és fizikai állapota, mely a korábbi tapasztalatokból, attitűdökből, készségekből, képességekből és személyiségből, illetve a felhasználás kontextusából adódik. (ISO 9241-11:2018, 3.2.3).
Néhány évtizeddel ezelőtt még szoftver ergonómiára hívtuk azt a tudományterületet, amely az információs technológiák kialakításával, személyre vagy éppen szervezetre alakításával foglalkozott.
Ma a felhasználói élmény tervezése
önálló szakma, mely az asztali és mobil eszközök mellett gépek, járművek, és applikációk kialakításában is meghatározó versenytényező.
2021. december 9. 14:45
A Munkavédelmi Teázó egy rendkívüli délutánnal búcsúzik az évtől, amikor a Magyar Ergonómiai Társaság szakmai délutánjának ad otthont. A felhasználói élmény nemzetközi elismertségű művelőiként előadóink megmutatják, hol és hogyan határozza meg életünket a felhasználói élmény. Ismertetik a hazai és nemzetközi helyzetet, módszereket és a jövőre vonatkozó kilátásokat. Olyan kérdésekről lesz szó, mint
- Honnan ismerhető meg egy jól kialakított szoftver?
- Van-e befolyása a kezelőfelületnek a munkahelyi megbetegedések és balesetek kialakulására?
- Mit tehetünk a jobb felhasználói élmény érdekében?
- Van-e magyar szoftver design?
Az idő harmadát a kérdések és tapasztalatok megbeszélésére szánjuk, majd 5:30-tól after party.
Program:
- Bevezető: dr. Szabó Gyula
- Szabó Bálint: Felhasználó-központú szempontok különböző módú megjelenése a szoftverfejlesztésben – Kvalitatív kutatás a hazai vállalatok gyakorlatáról
- Csányi Levente: UXA, avagy UX ipari tapasztalatok, trendek USA-bol
- Rung András: UX körkép 2021-ben, hasít tovább a szakma?
Előzetes jelentkezés
A Teázó on-line rendezvényre nem kell előzetesen jelentkeznie, elég a szokott helyre belépnie kezdésre. Ha Önnek ez az első alkalom, akkor érdemes mégis regisztrálnia, hogy tájékoztatni tudjuk újabb rendezvényeinkről.
Jelentkezés és bővebb információ a munkavedelmitovabbkepzes.hu weboldalon.
Jelentkezem a Munkavédelmi teázó rendezvényére
A terembe lépéssel Ön elfogadja, hogy felvételt készítünk, és azt eredeti vagy szerkesztett formában közzétesszük.
Belépés a teázó termébe
A teázó az Óbudai Egyetem virtuális munkavédelmi teázó BBB termében zajlik. A belépéshez kattintson ezen a linken!
Biztonsággal kapcsolatos podcast-sorozatunk az alábbi hivatkozásra kattintva hallgatható meg: 2BSafe – Podcast a biztonságról.